en flag
zh flag
ja flag
ko flag
pl flag
ru flag
es flag
vi flag
Listen to this post

Jak moje pieniądze stały się nieodebrane?

Wiedząc, że jest ponad 60 miliardów dolarów w nieodebranych pieniędzy po prostu siedzi bezczynnie, czekając na kogoś, aby przyjść i go zdobyć, boggles umysł. Jedynym wyjaśnieniem tego jest to, że ludzie nie mają pojęcia, że są dla nich przechowywane pieniądze lub uważają, że procedura „znajdź nieodebrane pieniądze” jest zbyt kłopotliwa.

Wyszukaj, aby znaleźć nieodebrane pieniądze

Dowiedzenie się, czy masz prawo do nieodebranych pieniędzy naprawdę nie jest takie trudne do zrobienia. Prawda jest taka, że każdy może przejść do internetu do każdego państwa i agencji posiadających fundusze i szukać po imieniu, aby sprawdzić, czy mają tam jakąś nieodebraną własność, która należy do nich.

Istnieje złożoność, ponieważ każdy stan, w którym kiedykolwiek żyłeś, może trzymać pieniądze lub jakąkolwiek agencję, z którą kiedykolwiek robiłeś interesy, może trzymać pieniądze. A ich narzędzia wyszukiwania są często niezdarne. Dlatego Inlife Claims posiada agregowane dane w wielu stanach i ma bardziej intuicyjną i wydajną wyszukiwarkę, która pomoże Ci znaleźć nieodebrane pieniądze. Niemniej jednak, dowiedzenie się, że masz nieodebrane pieniądze jest łatwą częścią, ale odzyskanie nieodebranych pieniędzy staje się trochę bardziej dogłębne.

Próbując znaleźć nieodebrane pieniądze pamiętaj o następujących wskazówkach i informacjach:

Po tym, jak dowiesz się, że tak, rzeczywiście jesteś winien pieniądze, będziesz musiał przeszukać wszystkie stany, z którymi byłeś związany. Każde państwo ma stronę funduszy państwowych, która ma specjalną funkcję wyszukiwania niezapłaconych pieniędzy. Przeszukaj każdy stan, w którym kiedykolwiek żyłeś. Witryna każdego państwa jest nieco inna, więc musisz postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku i wprowadzić swoje informacje do bazy danych. Często dokumenty, które musisz wykonać, aby znaleźć nieodebrane pieniądze, zawsze można znaleźć.

Będziesz również musiał dostarczyć dowód swojej tożsamości i prawdopodobnie podpisy notarialnie, a czas zbierania zależy od każdej agencji rządowej; może to potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Jeśli masz często błędnie wpisaną nazwę lub Twoje imię ma często mylone zmiany (np. Schmid, Schmidt, Schmitt), wyszukaj również te błędy w pisowni na stronie stanu. Pamiętaj również, aby wyszukać wszelkie pseudonimy, których użyłeś.

Należy pamiętać, że wiele agencji rządowych posiada również wykazy funduszy rządowych. Niektóre przykłady to skarbnicy państwowi lub kontrolerzy, US Savings Bonds, IRS, Corporation Korporacja Korporacji Korporacji Korporacji Korporacji Korporacji Korporacji Ubezpieczeń Depozytów i Departamentu Spraw Weteranów. Istnieje coś więcej niż tylko te agencje, ale nawet wyszukiwanie tylko tych agencji to wielka praca, a jeśli jesteś, że motywowane niektóre wyszukiwarki google znajdą więcej potencjalnych źródeł funduszy.

Więcej informacji, aby skutecznie znaleźć nieodebrane pieniądze.

Nieodebrane pieniądze istnieją z wielu powodów. Pieniądze mogą być tam nieodebrane, ponieważ należały do zmarłego krewnego. Albo pochodziło z zapomnianego depozytu za media, albo zapomnianego konta bankowego, porzuconej zawartości skrytki depozytowej, akcji i obligacji, niezrealizowanych czeków, polisy ubezpieczeniowe, płyty CD, fundusze powiernicze, depozyty komunalne, płace i rachunki powiernicze. Agencje nie spieszą się, by cię wytropić, by dać ci pieniądze. Nie mają budżetu na znalezienie ludzi, więc musisz pościgać, żeby znaleźć nieodebrane pieniądze.

Jeśli to, co masz nieodebrane, to znaczna ilość pieniędzy (zazwyczaj ponad 1000 dolarów dla większości ludzi, zwłaszcza jeśli i tak się tego nie spodziewali), będziesz chciał bardzo uważać na sposób postępowania z procesem roszczeń. Ty, jako wnioskodawca, masz prawo do pieniędzy, ale znalezienie nieodebranych pieniędzy, jest procesem. Oprócz dokumentacji, która zazwyczaj wiąże się z uzyskaniem rzeczy podpisanych, poświadczonych notarialnie i złożonych w odpowiednim podmiocie, pojawia się kwestia udowodnienia, że jesteś wnioskodawcą uprawnionym do pieniędzy, a nie krewnym lub przyjacielem.

Zdarzały się przypadki, w których po tym, jak wnioskodawca skoczył przez wszystkie obręcze, różne agencje rzuciły na niego, a on po prostu czekał na przyjazd czeku. Niestety, nie było, przynajmniej nie przez kilka miesięcy. Otrzymał prośbę o kopię karty ubezpieczenia społecznego, a tydzień później kopię rachunku za media, aby udowodnić, że mieszka tam, gdzie mieszkał, a potem kolejna prośba o dowód, że żyje!

Bardziej złożone roszczenia zazwyczaj dotyczą zmarłego krewnego lub formalnego majątku, nieistniejącego biznesu lub są związane ze starym adresem, w którym nie masz już dokumentacji, że kiedykolwiek tam mieszkałeś.

Wnioski

Chociaż nie zawsze tak duży kłopot, agencje są ostrożne, aby mieć pewność, że mają właściwą osobę i to od ciebie należy udowodnić, że jesteś właściwą osobą.

W takich przypadkach jak te roszczenia Inlife oferują dwa przedmioty, które pomogą Ci. Jednym z nich jest przewodnik roszczeń dla każdego stanu. Drugi to usługa wspomaganych roszczeń, która pomoże ci złożyć roszczenie. Niektórzy ludzie korzystają z pomocy roszczeń tylko po to, aby utrzymać swoje życie prostsze, nawet na bieg roszczeń młyna. Inni korzystają z usługi, gdy roszczenie wydaje się zbyt skomplikowane.